‘‘Bağımsız Sanat Emekçileri Unutulmamalı’’

Pandemi sürecindeki kısıtlamalardan en çok etkilenen alanların başında kültür sanat geliyor. Koronavirüs salgını sonrası beklenen gelişmeler hakkında konuşan Kültür Ekonomisi ve Kültür Politikaları Uzmanı Funda Lena Nazik, sektörün normale dönebilmesi için dijital ortama uyum sağlanmasının yanı sıra devlet desteğinin de önemli olduğunu vurguluyor.

Müzelere Sanal Gezinti

Tüm dünyada hızla yayılan Koronavirüs sebebiyle müzeler ziyaretçilerine bir süreliğine kapılarını kapattı. Bu süre zarfında Dünyada ve Türkiye’de sanatseverler için hazırlanan online müzeler ile koleksiyonlara rahatça ulaşılabiliyor.

Kültür Sanat Etkinlikleri Online Devam Ediyor

Koronavirüs sebebiyle iptal edilen kültür sanat etkinliklerinin yerini online opera, bale ve tiyatro yayınları aldı. Çeşitli internet siteleri ve Youtube kanalları salgın döneminde evlerinde kalan insanlar için kültür sanat etkinliklerine internet üzerinden ulaşma imkanı sağlıyor.

‘YOU’ Bize Birini Anımsatıyor

Netflix’in sevilen yapımlarından ‘You’ dizisinin baş rol oyuncusu Penn Badgley’in canlandırdığı Joe karakteri ikili ilişkilerimizde sıkça rastladığımız bir karakter. Peki neden saplantılı aşklar bize çekici geliyor?