Taylor Swift Rekor Kırdı

Taylor Swift Rekor Kırdı

İlgili konu

Taylor Swift, yeni yayınladığı albümü ''Midnights'' ile Spotify tarihinde bir günde en çok dinlenen albüm rekoronu kırdı.

Haber: Hazal Kız

 

Taylor Swift yeni albümü ''Midnights'' ile henüz 24 saat dolmadan Spotify tarihinde bir günde en çok dinlenen albüm rekorunu kırmayı başardı. Platformun resmi hesabı, Twitter üzerinden ''22 Ekim'de saat gece yarısını vurmadan Taylor Swift, Spotify tarihinde en çok dinlenen albüm rekorunu kırdı. Tebrikler.'' yazarak Swift'in başarısını duyurdu. ABD'li sanatçı, hayranlarına şu tweetle teşekkür etti: ''Siz burada bu kadar akıllara durgunluk veren bir şey yaparken bu kadar şanslı olmayı nasıl başardım?! Az önce ne oldu?!''

 

Swift'in Midnights Sürprizi


Albümün 13 şarkı olacağını duyuran Swift, albüm ve çıkış teklisi ''Anti-hero'' parçasının müzik videosu yayınlandıktan 3 saat sonra, 7 sürpriz parça daha yayınladığını duyurdu. Sürpriz parçaları barındıran çalışmanın ''Midnights (3am Edition)'' adı altında yayınladığını duyuran Swift, ''Son zamanlarda, From The Vault şarkılarında yaptığımız gibi, yaratıcı sürecimin çoğunu sizinle paylaşma hissini seviyorum.'' diyerek albümün 20 parçalık versiyonunu tüm müzik platformlarında dinleyicisiyle buluşturdu.

 

Swift, albümünü ''Hayatıma yayılmış 13 uykusuz gece'' ve ''Korkular ve tatlı rüyalar arasında bir yolculuk'' ifadeleri ile tanımladı. Swift'in son çalışmaları Folklore ve Evermore'un aksine hem ritim hem söz yazarlığı bakımından synth-pop, elektronika gibi tarzlara göz kırpan albüm, bize Lorde'un "Melodrama" adlı albümünü andırdı. Zaman zaman Vigilante Shit, Karma gibi parçalarla bize önceki kayıtlarından ''Reputation'' sinyalleri gönderen albüm, Lavander Haze, Bejeweled, Anti-hero gibi işleriyle de bize ''1989'' ve ''Lover'' albümlerinin havasını verdi. Lana Del Rey ile işbirliği olan parça ''Snow On The Beach'' ise Lana'nın vokal yapmamasından dolayı büyük tepki toplasa da, genel dinleyicinin beğenisini kazandı. Görsel bir albüm olan Midnights, bütün şarkıları için müzik videosuna sahip olacak. Swift'in son çalışması, müzik eleştirmenlerinden de tam not aldı. 

 

Taylor Swift, albümün büyük çoğunluğunu uzun süredir iş birliği yaptığı Jack Antonoff ile birlikte yazdı. ''O benim ömür boyu arkadaşım (kibirli olduğunu biliyorum ama arkasındayım) ve neredeyse on yıldır birlikte müzik yapıyoruz fakat bu sadece ikimizin yaptığı ilk albüm. Jack ve ben kendimizi New York'ta yalnız, her gece kayıt yapıp uykusuz geceler geçirirken ve eski anıları keşfederken bulduk.'' diyen ünlü sanatçı, albüm ile ilgili şunları ekledi: ''Hayat karanlık, yıldızlı, bulutlu, korkutucu, heyecan verici, sıcak, soğuk, romantik veya yalnız olabilir. Tıpkı Midnights gibi.''