Tarık Özker Yeditepe'de Anıldı

Türkiye’nin bilimsel gelişimine büyük katkılar sunan eski İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tarık ÖZKER, vefatın 45.yıl dönümünde, öğrencileri ve sevenleri tarafından Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde anıldı.

Kadınlar Günü’nde anlamlı sergi

Uluslararası çapta başarıları bulunan ressam Sibel Özkaygısız ve Nur Ulubil’in bağışladığı resimlerden oluşan koleksiyon Yeditepe Ünivesitesi’nde kalıcı bir sergiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıldı.

Depreme Karşı Umut, Elazığ’da Yeşeriyor

Dünyaca ünlü mimar Emre Arolat ve Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, Türkiye’de deprem sonrası yıkımların ve acıların bir daha yaşanmaması için çözüm önerisi getiren ‘Umut – Elazığ’ isimli bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Türkiye ve dünyaya örnek olacak nitelikteki proje; Yeditepe Üniversitesi 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında, Elazığ Valisi, Elazığ Belediye Başkanı, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının da katıldığı bir sunumla kamuoyuyla paylaşıldı.

Yeditepeliler de İzmir'deydi

Geçtğimiz günlerde Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında enkaz bölgesine ilk ulaşan ekiplerden biri de Yeditepe Üniversitesi Doğal Afetlerde Arama Kurtarma Kulübü'ydü. Kurtarma çalışmaları süresince İzmir'de bulunan ekibin hikayesini kendilerinden dinledik.