Corona ile Nostalji Geri Döndü

Corona ile Nostalji Geri Döndü

İlgili konu

Corona virüsün hayatlarımıza etkisiyle hepimiz yaşantımızı kısıtlamaya başladık. Evlerde geçirilen sürelerin artmasıyla alternatif eğlencelere yönelirken, belediyeler vatandaşlar için nostaljik bir etkinlik düzenledi.

Haber : Lara Yıldız Daysal

İzmir Büyükşehir Belediyesi sinemaya gidemeyen İzmirliler için şehrin çeşitli boş alanlarına dev perde kurdu. Bostanlı, İnciraltı Demokrasi Meydanı, Fuar İzmir, Bornova, Buca, Çiğli’de kurulan beyaz perdelerde ‘Bayi Toplantısı’ filmi izletildi. Arabaları ile katılan katılımcılara patlamış mısır ve gazoz ikram edildi, maskeler dağıtıldı.

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer etkinliğin duyurusunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Toplamda 751 kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinlik vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı.

Nevşehirliler de Arabalarında

Nevşehir Belediyesi de ‘Arabalı Sinema Günleri’ etkinliği ile vatandaşlarını Türk sinemasının beğenilen filmleriyle buluşturdu. Etkinliğin ilk gününde Müslüm Gürses’in hayatını anlatan ‘Müslüm’ filmi izlendi. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlik arabaların içinden tek bir radyo frekansından bağlanılarak gerçekleştirdi. Belediye tüm katılımcılara ikramlarda bulunurken Corona virüs tedbirlerine dikkatle uyuldu.

Nevşehir Belediye başkanı Rasim Arı; ‘’Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle çok güzel bir Ramazan geçirmiştik. Fakat bu yıl Corona virüs nedeniyle maalesef keyifli bir Ramazan ayı geçiremedik. İnsanlarımıza arzu ettikleri ramazan coşkusunu yaşatamadık. Ancak aklımıza böyle bir fikir geldi. Virüs salgınından dolayı burayı hizmete açamamıştık. Bugün arabalı sinema için gerçekten çok iyi bir yer oldu. Ben bu kadar ilgi beklemiyordum. Araçları ve kalabalığı görünce çok mutlu oldum’’dedi.