Windows ve Android Arasında Artık Engel Yok

Windows ve Android Arasında Artık Engel Yok

İlgili konu

Huawei Share ile gelen yeni Çoklu Ekran Paylaşımı (Multi-screen Collaboration), Windows ve Android arasındaki engelleri kaldırıyor. Telefon ekranının Windows masaüstünde farklı bir masaüstü gibi görüntülenmesini sağlıyor.

Haber: Berkan Birgiç

Çoklu ekran paylaşımı sadece dizüstü bilgisayar ile akıllı telefon arasında dosya aktarmayı değil, bununla beraber problemsiz bir iş birliği yapılmasını da sağlıyor. Huawei, Windows ve Android sistemleri arasındaki engelleri kaldırarak sorunsuz bir şekilde cihazların birbirine bağlanması ile iş verimliliğini gerçekleştiriyor. Bununla birlikte, klavye, kamera, mikrofon ve fare gibi dizüstü bilgisayar aksesuarları artık Huawei akıllı telefonun çevre birimleri olarak kullanılabiliyor ve kullanıcılarına daha rahat bir deneyim sağlıyor.

Bu yeni özelliklerle, Huawei MateBook ve akıllı telefonlarla kolaylıkla iletişim kuran arayüz, sürükle bırak özelliğiyle birlikte, akıllı telefona kaydedilmiş içeriği doğrudan dizüstü bilgisayarda görüntüleyebiliyor. Dizüstü bilgisayara bağlı çevre birimlerinin, akıllı telefonlarda gezinti için de kullanılabilen bu sistem, cihazlar arası geçiş yapmadan, mobil uygulamalara sorunsuz erişebiliyor.

Kirin 980 ve üzeri işlemcili, EMUI 10 ve üzeri yüklü modeller EMUI 10 yüklü Huawei telefonlar ile birlikte Huawei Share özellikli ve PC Manager 10 ve daha üst sürümleri yüklenen MateBook modellerinin tamamında çalışıyor.