Huawei Search Sızdırıldı

Huawei Search Sızdırıldı

İlgili konu

ABD ile yaşadığı ticaret krizinden sonra Çin’de başlayan Corona virüsü salgınıyla darbe yiyen Huawei, Google’a karşı yeni hamlesini yapıyor.

Haber: Göktan Canaz

Huawei Technologies Co., Ltd, ABD ile yaşadığı ticaret krizi sonrasında Google servislerini kullanamamış, kendi uygulama mağazası AppGallery ve kendi işletim sistemi olan Harmony OS işletim sistemini kullanıcılara sunmuştu. Huawei yeni P40 serisi telefonlarını tanıtmasıyla Google servislerine rakip olacak kendi servislerini de tanıtarak kullanıcılarına kendi ayaklarının üstünde durabileceğini göstermek istiyor. Huawei’nin son hamlesi Google servislerini kullanamayan cihazlar için  Google’ın arama motoruna rakip olacak olan Huawei Search servisi oldu.

XDA-Developers ekibinin test ettiği servis, Huawei ekosisteminin bir parçası olarak ilerleyen günlerde kullanıcılara sunulması planlanıyor. Arama motoru sızdırılan görsellere göre arama yapıldığı zaman haberleri, görselleri, videoları ayrı ayrı aramak için kullanıcılara ek seçenekler sunacak. Uygulamanın ek olarak karanlık mod özelliği ile gelmesi bekleniyor.