Yeditepeli Elis Şampiyon Oldu

Yeditepeli Elis Şampiyon Oldu

İlgili konu

Yeditepe Üniversitesi’nin organizatörlüğünde Haliç’te düzenlenen EUSA 2022 Avrupa Üniversiteler Kürek Şampiyonası’nda üniversitemiz adına kürek çeken Elis Özbay kadınlar hafif kilo tek çifte kategorisinde açık ara farkla şampiyon oldu.

Haber ve Fotoğraflar: Abdulfettah Bostan

1000 metre uzunluğundaki parkuru 3 dakika 47 saniye 73 saliseyle tamamlayan Elis Özbay, en yakın rakibi olan Szechenyi Istvan University’i temsilen yarışan Eszter Fehervari’ye 10 saniye fark açtı. Yarışmanın üçüncüsü ise Delft University of Technology’den Elisabeth Keurentjes oldu.

Bir haftada iki altın madalya

Geçtiğimiz hafta sonu Belçika’da düzenlenen U23 Avrupa Kürek Şampiyonasında da kadınlar hafif kilo tek çifte kategorisinde altın madalya kazanan milli sporcumuz Elis Özbay, Temmuz ayında ise İtalya’nın Varesa şehrinde düzenlenen U23 Dünya Kürek Şampiyonası’nda ise ikinci olarak gümüş madalya almıştı.

Madalyasını Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl’den aldı.

Altın madalyasını Yeditepe Üniversitesi Rektörü Canan Aykut Bingöl'ün elinden alan Özbay, Yeditepe Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada ‘‘Türkiye ve Yeditepe Üniversitesi’nin böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için çok mutlu ve gururluyum. Aynı zamanda üniversiteme ve ülkeme böyle bir organizasyonda birinci olup altın madalya kazandırdığım için oldukça gururluyum. Şampiyonanın Haliç’te olmasından dolayı rakiplerimden ve diğer katılımcılardan da çok güzel tepkiler aldım. Şampiyonayı böylesine güzel bir yerde böyle bir sonuçla bitirdiğim için ayrıca mutluyum.’’ dedi.