33 Ay Sonra Uyandı

33 Ay Sonra Uyandı

İlgili konu

Ajax'ın 2017 yılında Werder Bremen ile oynadığı hazırlık maçı esnasında saha içerisinde yere yığılıp komaya giren Abdelhak Nouri uyandı ve tepkilere cevap vermeye başladı. Kardeşi Abdereahim Nouri Hollanda basınına açıklamalarda bulundu.

Haber: Semih Demirhan

Hollanda temsilcisi Ajax Amsterdam'ın genç yeteneği Abdelhak Nouri 33 ay sonra komadan çıktı. Hollanda'nın basınına açıklamalarda bulunan Abdelhak Nouri'nin kardeşi, Nouri'nin iyi olduğunu ve yemek yediğini söyledi. Tedavisinin evde devam edeceğini belirten Abderrahim Nouri "Hayatını sürdürmek için bize bağlı durumda, yatağından çıkamıyor. Kaşlarını kaldırarak ve gülerek bizimle iletişim kuruyor. Tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Maç esnasında yere yığılan Nouri yapılan ilk yardımın ardından helikopter ile hastaneye götürülmüştü. Yapılan testler sonucu Nouri'nin kalp krizi geçirdiği ve beyninde kalıcı hasar oluştuğu duyurulmuştu. Saha içerisinde yapılan ilk yardımların yetersiz olduğu iddiaları sonucunda kulüp doktoru Don de Winter takımdan kovulmuştu.